Domů > Soukromý: Jak pomáháme > Naše výrobky – paruky a příčesky

Všechny výrobky, které NF Daruj Vlasy předává žadatelům, jsou vyrobeny na míru ve vlásenkářské dílně společnosti ProfiBeauty. Jelikož je však ruční výroba časově i finančně náročná, máme v záloze připravené i paruky z kvalitního syntetického vlákna. Abyste si mohli udělat alespoň malou představu, kolik práce a úsilí za celou přípravou paruky stojí, připravili jsme pro Vás pár informací z našeho výrobního procesu.

Jaký je postup při výrobě paruky na míru a jak dlouho trvá?

Před samotnou výrobou provádíme řádné, složité měření, které nám zajistí perfektní padnutí Vaší paruky. Po vyplnění žádosti o paruku se s Vámi spojíme a dohodneme se na termínu měření. Konzultace i měření se po dohodě provádí buď v Praze na Vinohradech nebo v Hradci Králové. Celá konzultace a měření může trvat cca 1 hodinu.

 

Zahájení výroby – montura

Výroba montury paruky je základ a umění, které neovládá rozhodně každý. Naši vlásenkáři jsou umělci, kteří dokonale svůj um ovládají a zhotovení montury – přesné kopie Vašeho tvaru hlavy tak, aby paruka nikde nesjíždela, nepadala a hlavně vypadala přirozeně, je velmi složitá práce. Příprava montury je celodenní práce, při níž vezmeme všechny naměřené hodnoty, vybereme správnou dřevěnou hlavu, na kterou pokládáme a skládáme vybraný tyl a tvarujeme jej než jsou hodnoty 100% a tylová montura (základ paruky) sedí přesně dle rozměrů.

montura2   montura5

Samotné poutkování a výroba tres

Výrobu paruky a vlasových tres, které se občas používají, si necháme jako své tajemství. Přeci jen naši vlásenkáři na svém umění pracují přes 20 let a svá tajemství si rádi nechají pro sebe. Nicméně, o fotografie z dílny se rádi podělíme. Tento výrobní proce trvá od 1-3 týdnů vše je závislé na délce a hustotě vlasů.

 montura3   skorohotovo3

Fitting téměř hotového výrobku

Fitting neboli zkouška polohotového výrobku je nesmírně důležitá, neboť během ní zjistíme, zda-li jsme monturu a základ provedli správně a můžeme provést úpravy a doladit detaily. Pokud ke zkoušce nedojde, nemůžeme garantovat, že výsledek bude 100% a poté se budou muset tedy provádět úpravy.

   uprava

Předání hotového výrobku svému majiteli

Až bude paruka hotová, opět se s Vámi spojíme a dohodneme se na místě předání. Rezervovat si dostatek času na prvoaplikaci je věc druhá. Prvoaplikace bude trvat cca 1-2 hodiny. Naučíme Vás nasazovat i sundávat paruku a poradíme Vám, jak se o ní nejlépe starat. Výsledkem je nasazená paruka tak, jak má být, sestřižená do střihu tak, jak jste vlasy nosily předtím než jste o ně přišli.

 parukazepredu   s-parukou

 


DRUHY VÝROBKŮ

parukavenkuRučně celopoutkovaná paruka – plná vlasová náhrada

Provedení celopoutkové paruky je vysoce precizní a náročná práce, ale výsledek je ohromující. Co znamená celopoutkované? Vlásenkář bere vlásek po vlásku a vytváří jednolitvé uzlíky na parukovém tylu/montuře. V zadní části se poutkuje pomocí dvou a více vlasů. Tak či tak se jedná o velmi náročný úkon, na který málokdo z nás má trpělivost, zručnost a nadání. Našich vlásenkářů si také za to velmi vážíme a ceníme. Celopoutkovaná paruka se vyrábí 2-3 týdny při minimálně 8 hodinové práci denně. Již z odvození názvu výrobku je patrné, že se  jedná o paruku, která po celém obvodu montury má jednotlivé uzlíky a tím zajišťuje maximální diskrétnost při nošení. Takovéto paruky dokážeme vyrobit cca 2-4 měsíčně, neboť jak již  bylo uvedeno je jejich výroba velmi náročná.

Ručně polopoutkovaná paruka nakombinovaná s třásněmi – plná vlasová náhrada

Tato paruka je na polovině temene a týlu vyrobena hlavně z tenkých třásní, které jsou našity na monturu – speciálně upravenou na tuto kompozici. Kontury a vrchní část hlavy jsou ručně poutkovány pro zachování diskrétnosti při nošení. Takovou paruku vyrobíme do týdne. Pokud tedy na paruku spěcháte, doporučujeme polopoutkovanou paruku s třásněmi.

Poloparuka – částečná vlasová náhrada neboli tupé

Poloparuka neboli částečná vlasová náhrada, jak je již z názvu patrné, vlasy spíše zahušťuje a zakrývá vlasové nedostatky, které mohou být spojeny např. s hormonální léčbou nebo alopecií. V tomto případě dost často není jisté, zda se lysinka vytvoří vepředu u koutů nebo na koruně hlavy. Tento produkt je povětšinou vyroben do týdne a opět se ručně poutkuje.

Vlasové tupé – integrace vlasů

Příčes vyroben z jemných vlasových vláken, kde se počítá s integrací vlastních vlasů klientky do tupé. Integrační tupé vyrábíme z vlasových tresů a kolečka ručně poutkovaných uzlíků o průměru 3-5 cm pro zajištění diskrétnosti. Jelikož se jedná o výrobek určený dámám, které z větší části vlasy mají, nelze na něj žádat plnou podporu NF Daruj vlasy.

 

 

Facebook komentáře