Home > O nás > Transparentní projekt

Jedním z našich hlavních požadavků při zakládání NF Daruj vlasy byla transparentnost – tedy možnost všech dárců zřetelně vidět, jak se s jejich dary nakládá. NF Daruj vlasy může fungovat jen díky Vám – dárcům, a proto máte plné právo znát celý mechanismus při darování financí či vlasů a jak tyto dary pomáhají potřebným.

VŠECHNO SI MŮŽETE OVĚŘIT

Každý dárce obdrží darovací smlouvu, která dokládá, že peníze či vlasy daruje NF Daruj vlasy. Podpisem se tak stvrzuje to, že na tento dar nemá nikdo jiný kromě NF Daruj vlasy nárok. Nikdo jiný z něj tedy nemůže těžit a vydělávat pro osobní účely. Všichni dárci budou uvedeni na seznamu dárců a výše jejich příspěvku bude dohledatelná rovněž na našem transparentním účtuFinanční příspěvek se na našem bankovním účtu objeví zpravidla do 3 pracovních dnů. Darujete-li vlasy, je nutné počítat s procesem zahrnující třídění vlasů, měření, vážení, vyčesávání a poté teprve prodej našemu hlavnímu partnerovi společnosti ProfiBeauty s.r.o., proto si na zapracování Vašeho daru ve formě vlasů vyhrazujeme 60 dní. Prosím, nezapomínejte na darovací smlouvu, bez ní nemůžeme vlasy přijmout. Pokud zašlete vlasy bez této smlouvy, bude Vás kontaktovat náš koordinátor pro její doplnění. 

✔ DOSTANETE DAROVACÍ SMLOUVU
✔ BUDETE UVEDENI NA SEZNAMU DÁRCŮ
✔ FINANCE OD VÁS NEBO ZA VAŠE VLASY BUDOU UVEDENY NA NAŠEM TRANSPARENTNÍM ÚČTU

 


MECHANISMUS DÁRCOVSTVÍ

                      daruj-penize2 daruj-vlasy2  potrebuji-pomoc2

Celkový mechanismus NF Daruj vlasy

Hned na úvod Vám představíme celý mechanismus dárcovství, na jehož samotném počátku stojí dárce, který přispěje NF Daruj vlasy darem ve formě vlasů či financí. Finance jsou okamžitě připsány na účet NF, vlasy ale teprve za finance musí být vyměněny. Díky tomu, že hlavním partnerem NF Daruj vlasy je společnost ProfiBeauty s.r.o, která se již téměř 10 let pohybuje v oboru prodlužování vlasů a má tak zkušenosti s výkupem vlasů, nám může nabídnout za darované vlasy nejvyšší výkupní ceny – viz. orientační hodnota vlasů. Současně v případě velmi cenných vlasů nad 40 cm délky bude náš fond nabízet tyto vlasy ve veřejné dražbě, aby byl potencionální zisk z vlasů co nejvyšší. Z těchto vlasů následně pro NF Daruj vlasy zhotoví ve své vlásenkářské dílně paruku na míru. Ty vlasy, které jsou pro paruku nevhodné, použije pro své účely. Díky tomu, že pro NF Daruj vlasy společnost ProfiBeauty s.r.o. zhotovuje paruky na míru za zvýhodněné ceny můžeme uhradit celé výdaje spojené s výrobou a paruku na míru předat žadateli zcela zdarma. Obvyklá cena paruky na míru z pravých vlasů, které jsou dobarveny do požadovaného odstínu je mezi 10-25tisíci, náš partner nám tyto paruky bude poskytovat za cenu, kdy bude stačit žadateli dotace 6-7tis.Kč a získá tak paruku zdarma. Takže doslova 6-7 tis.Kč stačí k tomu, abychom někomu udělali radost a pomohli mu v tíživé situaci. 

 mechanismus-darcovstvi2 

 

Chci podpořit finančně

Finanční příspěvek by se nám zpravidla do 3 pracovních dnů měl připsat na náš transparentní účet. Poté Vás a výši Vašeho daru zaznamenáme na seznam dárců. Získané finance nám následně pomohou dotovat výrobu paruky na míru, kterou u partnera společnosti ProfiBeauty s.r.o. necháme zhotovit pro žadatele o paruku.

finance

 

Chci darovat vlasy

V okamžiku, kdy od Vás fyzicky obdržíme dar v podobě Vašich vlasů (přesné instrukce k dárcovství vlasů si pročtěte v kategorii Darujte vlasy), je zahájen proces, který zahrnuje měření, třídění, vážení a pročesávání vlasů. Teprve poté je můžeme nabídnout našemu partnerovi společnosti ProfiBeauty s.r.o., která je od nás vykoupí nebo je se souhlasem umístíme do veřejné dražby. ProfiBeauty nám nabízí nejvyšší finanční odměnu za Vaše vlasy a s výkupem vlasů má zkušenost více než 10 let. Pro Vaši představu můžete nahlédnout na orientační hodnotu vlasů. Vlasy, které jsou vhodné k výrobě paruky, přímo putují do vlásenkářské dílny společnosti ProfiBeauty s.r.o. Ty vlasy, které pro paruku vhodné nejsou, si ponechá společnost ProfiBeauty s.r.o. pro vlastní účely (výroba příčesků, vlasových pásek apod.). Finance, které získáme za Vaše vlasy, následně použijeme k tomu, abychom mohli zaplatit žadateli dotaci na objednanou paruku na míru. Celý proces od přebrání daru ve formě Vašich vlasů až po připsání financí za ně na náš transparentní účet a zaznamenání Vás na seznam dárců trvá přibližně 60 dní, ale snažíme se vše zpracovat co nejdříve.

60-dni

 

 

Žádám NF Daruj vlasy o paruku

Žádáte-li NF Daruj vlasy o paruku, je třeba nejprve vyplnit žádost. V případě, že vybereme právě Vaši žádost, ozveme se Vám a domluvíme se na dalším postupu. Obvykle si upřesňujeme představy, míry, případně se sejdeme osobně pro podrobnější zaměření. Probereme všechny detaily a následně předáme veškeré specifikace na výrobu paruky našemu partnerovi, který výrobu paruky zajišťuje. Rádi bychom se do budoucna dostali na čas 4-6 týdnů od podání žádosti do zadání výroby paruky. V tuto chvíli je, ale žadatelů násobně více nežli potřebných financí, takže se tento termín nedaří plnit.  Následná výroba trvá přibližně 3-5 týdnů. A pak žadatele čeká už ta nejmilejší věc, slavnostní předání paruky a to zcela zdarma. Při předání žadateli finálně upravíme paruky dle jeho přání (fitting, střih apod.) a předáme podrobné informace, jak se o paruku starat.

zadost-o-paruku