Home > Aukce copů – připravujeme

Nadační fond Daruj vlasy můžete rovněž podpořit tím, že se zapojíte do veřejných dražeb vlasů. V těchto aukcích budou draženy darované copy, které čas od času vybereme jako vyjímečně krásné a opravdu hodnotné copy. Při příjmu copu totiž každý cop měříme, vážíme a naceňujeme, čím delší cop je, tím vyšší hodnotu má, takže hned při přijetí zhodnotíme využití každého copu (zda poslouží „pouze“ na paruku nebo naopak přinese vysokou částku díky zájmu k prodlužování vlasů).

Výkupci se obvykle drží svých tabulek a výkupních cen, aby se jim vyplatilo dané vlasy následně zpracovat, vytvořit výrobek a prodat s jistou marží. Naopak kadeřnické salony, které prodlužují vlasy mohou nabídnou v případě, že mají vhodnou klientku, podstatně vyšší sumu. V salonech se nejčastěji prodlužuje vlasy nad 50 cm. Abychom maximalizovali pomoc získanou z těchto specifických až unikátních darů (dlouhé copy nad 50 cm v průměru své délky), rozhodli jsme se pro veřejné aukce těchto copů.  Již v minulosti jsme dražbu realizovali přes facebook, ale bohužel výsledek nebyl takový, jaký jsme očekávali. Dražba nám brala spoustu času, protože jsme museli nějaký cop vybrat, nafotit ho, vytvořit příspěvek, sledovat příhozy, pak cop odeslat, vykomunikovat zákazníka, zajistit přepravu atd. Bohužel výkupní ceny nedosáhli částek vyšších než za které je nyní vykupuje hlavní partner fondu společnost ProfiBeauty.

Jak bude aukce probíhat?

  • čas od času, když obdržíme velmi cenný kousek, tak vyhlásíme veřejnou aukci
  • aukce se uskuteční v salonu ProfiBeauty, který nám propůjčuje prostory
  • aukce se budou moci zúčastnit pouze registrovaní zájemci
  • registrace lze provést přes online registraci níže
  • na registrovaný email vám budeme zasílat pozvánky s termíny aukcí
  • každý aukční cop bude začínat na základní částce a získá ho ten, kdo za něj nabídne nejvyšší sumu
  • částku za cop uhradí na veřejný transparentní účet

Co od aukce očekáváme?

Že za cop obdržíme na konto nadačního fondu velmi pěknou částku, která bude cca 2x vyšší (ne-li více) než se pohybují běžné výkupní ceny. Proč? To je jednoduchá odpověď. Protože díky tomuto copu budeme moci zaplatit vlásenkáře pro výrobu paruky! Aukční copy mají obrovskou hodnotu – jsou to 100 % lidské vlasy, jsou to 100 % pravé středoevropské vlasy, jsou srovnané ve směru růstu, většinou jsou nebarvené! Všechny tyto artefekty nejsou u prodejců vlasů zdaleka samozřejmé – a navíc tyto vlasy s sebou nesou poselství – pomáhat druhým! Byly darovány za účelem pomoci druhým! Daroval je někdo s čistým srdcem, který se možná vzdal své chlouby se slzami v očích, ale těšila ho ta představa, že jeho vlasy rozzáří oči někoho, kdo trpí. Proto očekáváme, že tyto vlasy nezůstanou na částce, která je běžná, tyto vlasy mají nadhodnotu a potěší tolik lidí najednou. Pojďte pomáhat s námi.