Home > Jak pomoci > Darujte vlasy

  „Buďme ješitní, ne však na své kalhoty nebo vlasy, nýbrž na svá srdce, na své ruce, na pravdu, čistotu, ušlechtilost.“

Jerome Klapka Jerome, anglický spisovatel a redaktor

Darujte své vlasy, Vám dorostou
… ale těžce nemocným lidem, kteří zrovna procházejí složitou léčbou, ne. Respektive těm, jenž procházejí chemoterapií či mají lehký průběh onemocnění časem ano, ale některým pacientům nedorostou opravdu nikdy. Pomozme jim alespoň touto cestou. Udělejme jejich život při boji s nemocí hezčí. Vlasy, které darujete nadačnímu fondu Daruj vlasy, následně zvážíme, změříme, roztřídíme a vyčešeme z culíků krátké vlasy a nabídneme je hlavnímu partnerovi NF Daruj vlasy společnosti ProfiBeauty s.r.o. Peníze za vlasy nám firma ProfiBeauty zašle na transparentní účet a my pak dárce zveřejníme na seznamu dárců spolu s výslednou částkou za darované vlasy. S těmito financemi pak budeme moci žadateli zakoupit paruku na míru, kterou pro nás ručně ve vlásenkářské dílně společnosti ProfiBeauty za zvýhodněné ceny zhotoví.

Pomoci může každý vlásek!
Každý vlas má jinou hodnotu – nejvyšší mají vlasy nebarvené, zdravé, pevné a dlouhé. Vlasy, které jsou po chemických zákrocích, jsou už delší dobu ustřižené a tedy hodně suché, nebo vlasy prošedivělé mají pochopitelně mnohem nižší hodnotu. Přesto je neodmítáme! Pomoci může opravdu každý vlásek! Pro Vaši orientaci můžete nahlédnout na hodnotu vlasů podle společnosti ProfiBeauty s.r.o., která od nás vlasy vykoupí.


CHCI DAROVAT VLASY


PODMÍNKY VLASŮ K PŘIJETÍ

  Přijímáme

 • dětské vlasy
 • dámské vlasy
 • pánské vlasy
 • vlasy se šedinami
 • celé prošedivělé až šedé vlasy
 • blond, hnědé, černé, ale i melírované či barvené
 • i vlasy ustřižené před lety
 • vlasy průměrné délky 35 cm

Jak správně změřit cop?

MINIMÁLNÍ DÉLKA DAROVANÉHO COPU – Jak vše správně změřit?Milí dárci, správná délka copu je jedním z hlavních požadavků, který musí být při přijímání daru splněn. Minimální požadovaná délka je stanovena na 35 cm, upozorňujeme ale na to, že se jedná o minimální PRŮMĚRNOU délku copu. Je důležité, aby této délky dosahoval culík jako takový či jeho většinová část, nikoli pouze nejdelší pramínek. Samotné konečky vlasů musíme navíc ve většině případu odstřihnout kvůli tomu, že jsou poničené, ztenčené a tím pádem nevhodné pro výrobu paruky. Dbejte, prosím, na to, abyste cop vždy správně přeměřili. Případně se střihem ještě chvilku počkejte a pošlete nám cop raději o pár měsíců později, kdy délku 35 cm přesáhne. Velice vám všem děkujeme za spolupráci! 🙏Tým NF Daruj vlasy

Zveřejnil(a) Daruj vlasy – nadační fond dne Úterý 23. dubna 2019

Požadujeme

  • Minimálně průměrně 35 cm dlouhé – nejoblíbenější jsou paruky s krátkými vlasy. Protože se však paruky háčkují vlásek po vlásku, musí být v průměru minimálně 35 cm dlouhé, protože tím, že se vlásek provlékne, se o několik cm zase zkrátí. Také je nutné vytvořit a sestříhat požadovaný účes. Dříve jsme přijímaly i vlasy pod 35 cm, ale z častých předělávek paruk jsme po zkušenostech od tohoto museli upustit. 35 cm je minimum pro výrobu paruky. Upozorňujeme také na to, že 35 cm značí průměrnou délku copu, které musí cop dosahovat i po zpracování – ve většině případů je nutné cop zastřihnout, abychom odstranili zničené konečky. Při měření copu proto myslete i na tuto skutečnost a ustřihněte raději cop delší než 40 cm, aby výsledná délka po zpracování byla s jistotou v průměru nad hranicí 35 cm. Požadované délky musí také dosahovat převážná část copu, nikoli pouze nejdelší pramínek.
  • Zdravé – k výrobě paruky potřebujeme zdravé a silné vlasy, příliš křehké vlasy se budou při výrobě lámat.
  • Umyté a učesané – ať už nám budete vlasy zasílat poštou nebo se necháte ostříhat v jednom z našich partnerských salonů, prosíme Vás o hygienické zásady v podobě čistých umytých vlasů, nejlépe i pročesaných.​
  • Pevně zagumičkované – copy musí být vždy zpevněné obyčejnou gumičkou, aby se vlasy neuvolnily.
 • Seřazené ve směru růstu – nepřijímáme vlasy, které byly sesbírané ze země, není možné poznat směr růstu a v tom případě se vlasy nedají použít, budou se okamžitě nadměrně cuchat. 

Na fotografii, je znázorněn cop s průměrnou délkou 35 cm a nedostatečný cop s délkou 28 cm. U obou copů jsou konečky delších vlasů, které sice splňují limit, ale po zpracování copu budou tyto vlasy, které tvoří v objemu cca 10% odstraněny.
Co je to zpracování copu? Zpracovaný cop má stejnou délku všech vlasů, neboli kratší a delší vlasy jsou vlásenkářem vyčesány, cop zpevněn a svázán. Ve výsledku zůstanou pouze stejně dlouhé vlasy a rovnoměrný cop, s takovými vlasy pak lze dále pracovat ve vlásenkářské dílně pro výrobu paruky.


DAROVÁNÍ VLASŮ POŠTOU

 • jestliže jste si své vlasy nechaly ustřihnout ve Vašem kadeřnickém salonu, doma nebo je máte již delší dobu v šuplíku, můžete nám je zaslat poštou na adresu:  NF Daruj Vlasy, Kotěrova 847/5, Hradec Králové 500 03

       BALÍČEK MUSÍ OBSAHOVAT:

A) jméno a příjemní

B) kontaktní adresu

C) telefon a email

 1. vyplněnou darovací smlouvu potřebujeme doložit darovací smlouvu, zašlete nám smlouvu s Vaším podpisem. Pokud budete potřebovat jednu kopii i pro sebe, pošlete darovací smlouvu ve 2 provedeních, 1 podepsaná kopie bude na uvedené adrese ✉ NF Daruj Vlasy, Kotěrova 847/5, Hradec Králové 500 03 k vyzvednutí po domluvě na emailu info@darujvlasy.cz nebo jí lze v případě požadavku zaslat oskenovanou na email.
  • doporučujeme zasílat vlásky balíkem české pošty, kde k zásilce získáte sledovací číslo, pokud potřebujete znát datum převzetí z naší strany na stránkách české pošty po zadání sledovacího čísla zjistíte přesný pohyb balíčku.
  • na email info@darujvlasy.cz nebo na facebookovou stránku do zprávy nám můžete zaslat fotografie před-po s culíky, rádi Vás zveřejníme na našem facebookovém profilu, k fotografii rádi přidáme i text, kterým chcete ostatním dárcům nebo žadatelům o paruku něco vzkázat
  • pamatujte, že cop(y) musí být řádně zagumičkované
  • vlasy v copu musí být řazené dle směru růstu!, jinak se cuchají a jsou nepoužitelné!
  • proto by se vlasy při stříhání nejprve měly zagumičkovat do jednoho nebo více culíků a alespoň 5 cm nad gumičkou provést střih, tak budou vlasy držet pohromadě a nepromíchají se
  • není možné brát vlasy, které jsou sesbírané po stříhání ze země, tam už je téměř na 100 % jisté, že vlasy nebudou srovnané po směru růstu
  • zasílejte prosím copy čisté
  • copy, které nesplňují podmínky budeme muset bohužel vyřadit – vlasy které nejsou seřazené ve směru růstu (tzn. i vlasy, které se uvolnily z gumiček), vlasy poškozené – jestliže nebudou copy odpovídat podmínkám, budeme Vás o tom informovat prostřednictvím kontaktu, který od Vás dostaneme a vlasy si budete moci do 30 dní vyzvednout. Po uplynutí doby 30 dní budou nevhodné vlasy předány k likvidaci.
  • po přijetí zásilky vlasy přeměříme, převážíme a poté je nabídneme partnerovi NF Daruj vlasy společnosti ProfiBeauty s.r.o., jenž nám za ně zašle na naše konto finance – pro Vaší orientaci můžete nahlédnout na orientační hodnotu vlasů (ceny jsou orientační, každý vlas je třeba individuálně zhodnotit). Pokud máte možnost své vlasy prodat lépe, než je uvedeno v orientační tabulce hodnoty vlasů, určitě tuto možnost u lokálního kadeřníka využijte a zašlete nám finanční dar, který pokryje nákladnou výrobu paruk – obvykle je tato možnost raritní, ale pokud je a dostanete lepší nabídku (ocenění), využijte toho a maximalizujete tak výši podpory pro naše žadatele o paruku. 
 • od přijetí vlasů si vyhrazujeme 120 dní na zpracování vlasů, ohodnocení a převedení financí na účet, upozorňujeme ale, že pokud se necháte stříhat v partnerském salonu, může být doba delší, neboť závisí na tom, kdy nám salon vlasy odešle

img_0742 img_0748

DAROVACÍ SMLOUVA KE STAŽENÍ


DAROVÁNÍ VLASŮ V JEDNOM Z PARTNERSKÝCH SALONŮ NF DARUJ VLASY – střihy ZDARMA nad 35 cm

 • V partnerských salónech se z kapacitních důvodů stříhají pouze dary dlouhých vlasů nad 35 cm (bráno podle průměrné délky) – pokud se Vám jejich práce líbí, můžete je také podpořit i tím, že se u nich objednáte i na další doplňkové služby dle jejich ceníku již placeně, střih budete mít zdarma a navíc si můžete nechat udělat mytí s foukanou, nebo hezkou barvu, melír nebo přeliv.
 • v jednom z partnerských salonů se můžete nechat ostříhat, sepíšete přímo na místě dárcovskou smlouvu a salon Vaše vlasy odešle na naši adresu, obvykle tak salony dělají po větších várkách, ne jednotlivě a ihned po střihu.
 • v salonu Vás ostříhají při zkrácení 35 cm a výše podle Vašich představ ZDARMA, tudíž Vám prostě jen neušmiknou culík, ale můžete odejít se střihem podle nejnovějších trendů. Zdarma je vždy položka střih, pokud budete potřebovat následně vlasy i umýt profesionální vlasovou kosmetikou, vyfoukat, provést styling, což jsou další desítky minut práce kadeřníka, je nutné již uhradit částku dle jejich ceníku, vždy na dohodě s kadeřníkem.
 • vlasy musíme následně zvážit, změřit, vyčesat kratší vlásky a poté je nabídneme k odkoupení hlavnímu partnerovi NF Daruj vlasy – společnosti ProfiBeauty s.r.o., pro Vaší orientaci můžete nahlédnout na orientační hodnotu vlasů (ceny jsou orientační, každý vlas je třeba individuálně zhodnotit). Pokud máte možnost své vlasy prodat lépe, než je uvedeno v orientační tabulce hodnoty vlasů, určitě tuto možnost u lokálního kadeřníka využijte a zašlete nám finanční dar, který pokryje nákladnou výrobu paruk – obvykle je tato možnost raritní, ale pokud je a dostanete lepší nabídku (ocenění), využijte toho a maximalizujete tak výši podpory pro naše žadatele o paruku. 
 • tyto finance budou max. do 120 dní odeslány na náš transparentní účet